Rękawy załadowcze do cystern

Rękawy załadunkowe stosowane są do sprawnego, bezpyłowego załadunku suchych, pylistych masowych substancji stałych do zbiornikowców. Zasobniki posiadają zwężające się wewnętrzne stożki hamujące przepływ materiału i podwójny miech zewnętrzny zapewniający usuwanie pyłu. W dolnej części miecha załadunkowego znajduje się stożek SINT® pokryty polimerem o specjalnych właściwościach uszczelniających do przyłączenia do zbiornikowca.

System filtracji pyłów, który składa się z ośmiu zasobników zapewniających powierzchnię ogólną 10m2 (108 stóp kw.), wyposażony jest w wentylator o mocy 2,2 kW (3,0 KM).

Teleskopowe rękawy załadunkowe nadają się do załadunku ciągłego przy maksymalnej szybkości przepływu 250m3/h (147 stóp3/min) materiału masowego.

Wylot może być wyposażony w mechanizm przeciwrozsypowy, który działa jako korek pyłoszczelny przy podnoszeniu miecha załadunkowego. Urządzenie może posiadać wyciągarkę elektryczną.

Wentylator systemu filtracji pyłów zwiększa sprawność podzespołów filtrujących. Ze względu na powyłączeniowy cykl czyszczenia, podzespoły filtru są zawsze w doskonałym stanie przy rozpoczęciu nowego załadunku.

Rękaw załadowczy opuszczany jest najpierw z położenia gotowości do króćca wlotu cysterny. Po osadzeniu stożka wylotowego rękawa na wlocie cysterny, zamontowana poza skrzynią transmisyjną zwrotnica luźno zwisającego kabla zatrzymuje opuszczanie miecha. Wyłącznik krańcowy w skrzynce transmisyjnej zatrzymuje zarówno rozciąganie, jak i skracanie się miecha. Załadunek materiału rozpoczyna się po otwarciu zaworu wylotowego silosu.

Podczas załadunku cysterny, powłoka polimerowa SINT® stożka wylotowego spełnia rolę idealnego uszczelnienia przeciwpyłowego. Jednocześnie wentylator z filtrem nieprzerwanie odsysa pył przez zewnętrzny miech do zintegrowanych zasobników znajdujących się w górnej części urządzenia oraz usuwa nadmiar powietrza. Zwrotnica luźno zwisającego kabla uruchamia dalsze rozciąganie się miecha w miarę osiadania cysterny pod wpływem wzrostu jej masy. Urządzenie monitorujące poziom zainstalowane w środku stożka wylotowego sygnalizuje maksymalny poziom materiału w komorze cysterny i powoduje zamknięcie zaworu wylotowego silosu. Po około 10 sekundach rozpoczyna się skracanie się miecha i powrót do położenia gotowości, aby filtr mógł odessać pozostałą ilość pyłu. Po całkowity skróceniu się miecha, wyłącznik krańcowy kabla w skrzynce transmisyjnej przerywa pracę urządzenia. Ustawienie powyłączeniowego cyklu czyszczenia zapewnia przez kolejne dziesięć minut dodatkowe czyszczenie pulsacyjne zasobników z filtrami.

Rękawy załadowcze do cystern - galeria

Strona używa cookies   Dowiedź się więcej Zamknij